.
 

.

Kasko Sigortası fiyatları Sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir.  Sigorta Şirketleri bazı marka model araçlarda daha ucuz fiyat teklifi verirken, bazı marka model araçlarda bu fiyat daha pahalı olabilir. Araç sahipleri  fiyat farklılıklarını  çeşitli teklifler alarak  uygun poliçeye kavuşabilirler.

,

Kasko Sigortası ek teminatlarından olan “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası” ile aracınla diğer araç ve kişilere verebileceğin hasarları da öder. Bu durumlarda önce zorunlu trafik poliçesinden ödeme yapılır, eğer zorunlu trafik poliçesi limitleri hasarı ödemeye yetmezse, kasko poliçesindeki “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası” limitleri dahilinde devreye girer. Aracın ne kadar büyük ise karşı tarafa o kadar büyük zarar verebileceğin öngörüsü ile, Kasko Sigortası'ndaki İMM teminatını yüksek limitli alınması araç sahibine çok daha iyi bir koruma sağlayacaktır.

,

Genelde Sigorta Şirketlerinin küçük  hasarsızlık indirimi ortalama %30-%70 oranlarında  olmaktadır. Bu indirim araç sahibi için önemli bir meblağ oluşturur. Bu indirimi kaybetmemek için, küçük hasar durumlarında “Mini Onarım” teminatını kullanarak yenileme döneminde indirim hakkınızı koruyabilirsiniz.

,

Eksik bilinen bir konuda müşterilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Hasarsızlık indirimi aracı değil, sürücüyü takip eder. Sigorta Şirketinizi ya da aracını değiştirmeniz durumunda bile, TRAMER kayıtlarından bilgileriniz kontrol edilerek, hasarsızlık indiriminiz  devam ettirilir.

,

Kasko Sigortalı araca  sonradan monte edilen çeşitli aksesuarlar (radyo-teyp, kolon, çelik jant, özel lastik, telsiz, telefon ve diğer aksesuarlar) sigorta bedeli belirtilerek ve primi ödenerek teminata dahil edilebilir. Teminata dahil edilmeyen hiç bir aksesuar teminat kapsamında değildir.

,

Araç sahibi aracını otoparka teslim ederken, resmi otopark fişini mutlaka almalıdır. Aracının otoparktan çalınması durumunda, hasar ödemesi için Sigorta Şirketi, otoparktan alınmış resmi fişi araç sahibinden isteyecektir. Araç teslim fişi olmayan aracın hasarını, sigorta şirketi ödemeyebilir ve zararınız kendinize kalabilir. 

,
Aracınızın her hangi bir yerden çalınması durumunda Sigorta Şirketi sizden aracın diğer orjinal anahtarını isteyecektir. Bu sebeple aracının yedek anahtarını çok iyi muhafaza etmelisiniz.
,